mgr Magdalena Szkwarek
szkwarek
  • Filolożka, kulturoznawczyni, latynoamerykanistka.
  • W CESLA od 2008 roku.

Profil mgr Magdaleny Szkwarek (w języku hiszpańskim).

Spis publikacji (pdf)

Publikacje w bazie PBN

• telefon: 22 553 42 17
  • rozkład zajęć: USOSweb

Kariera naukowa:
  • 2012- 2013 – Podyplomowe Studia “Historia i kultura Żydów w Polsce” Wydział Historii UW
  • 2010 – Queer Studies - Kurs akademicki, KPH Warszawa
  • 2001-2004 – Kulturoznawstwo, specjalność Ameryka Łacińska, CESLA UW
  • 1998-2001 – Filologia romańska, profil hiszpański, Uniwersytet Wrocławski
Dydaktyka:
  • Diaspora żydowska w Ameryce Łacińskiej
  • El Ecuador
  • Ruch LGBT w krajach Ameryki Łacińskiej
Badania:
  • 2008–2009 - Angel Rosenblat – życie i dzieło [projekt indywidualny]
  • 2008 - Ameryka Łacińska XXI w. Nowe oblicza, nowe struktury, nowe tożsamości: profile lokalne, międzyamerykańskie, transatlantyckie i globalne [projekt zespołowy]
  • 2005–2006 - Relacje Polska - Kolumbia [projekt zespołowy]
Staże zagraniczne:
  • lipiec- sierpień 2011 – Quito – udział w Międzynarodowej Szkole Letniej, MSZ Ekwador
  • luty 2010 Sevilla - pobyt w EEHA (Escuela de Estudios Hispano-Americanos)
  • sierpień 2008, Madryt - pobyt w Bibliotece AECD (Agencia Española de Cooperación Internacional para el Desarrollo).
Uczestnictwo w konferencjach:
  • 2012 – La Coruña, Universidad da Coruña, Coloquio Internacional Cincuentenario de la Asociación Internacional de Hispanistas, referat „Las huellas polacas de Angel Rosenblat”.
  • 2012 – Wrocław UWr „IV Simposio Internacional de Hispanistas «Encuentros 2012”, referat “Diáspora judío-polaca en América Latina antes de la Segunda Guerra Mundial”.
  • 2012 - Warszawa CESLA UW / Węgrów, sympozjum naukowe „Miasto i środowisko w Polsce. Doświadczenia dla Ameryki Łacińskiej” pod patronatem 54 Kongresu Amerykanistów w Wiedniu.
  • 2011 - Łódź UŁ, IV Łódzka Wiosna Młodych Historyków, referat „Jankiel Rosenblit i Angel Rosenblat – spotkanie dwóch światów – czyli kilka słów o diasporze żydowskiej w Ameryce Łacińskiej”.
  • 2011 - Poznań UAM „Seksualność w zwierciadle humanistyki”, referat „Wizerunek prostytutki w literaturze latynoamerykańskiej”.
  • 2010 - Kraków UJ, Roots & Routes. Tożsamość Diaspory. Korzenie i Drogi, referat „Organizacje Żydowskie w Ameryce Łacińskiej”.
  • 2007 – Warszawa, Edukacja dla równego partnerstwa – Education for Equal Partnership (warsztat szkoleniowy w ramach FIO), prezentacja „Płeć kulturowa a literatura i mass media”.
  • 2007 - Warszawa UW, II Ogólnopolska Konferencja Judaistyczna Młodych Naukowców, referat: „Sefardyjczycy i Aszkenazyjczycy nad brzegami Magdaleny, czyli krótka historia diaspory żydowskiej w Kolumbii”.
  • 2006 - Sevilla, 52 Międzynarodowy Kongres Amerykanistów, referat.
  • 2005 - Warszawa UW, I Ogólnopolska Konferencja Judaistyczna Młodych Naukowców, referat „Wychodźstwo Żydów do Argentyny”.