CESLA Biblioteka
Biblioteka PDF Drukuj Email
CESLA - Biblioteka
    Księgozbiór Biblioteki Centrum Studiów Latynoamerykańskich gromadzony jest od początku istnienia Centrum i systematycznie powiększany dzięki zakupom, darom i wymianie. Na mocy uchwały Rady Bibliotecznej UW z dnia 24 listopada 2003 został on oficjalnie włączony w system biblioteczno-informacyjny Uniwersytetu Warszawskiego.

Zbiory naszej Biblioteki obejmują (stan ewidencji wpływów na grudzień 2016 r.):
  • 8686 woluminów książek;
  • 287 tytułów czasopism;
  • 1100 jednostek zbiorów specjalnych (w tym m. in. 299 płyt DVD z filmami i 170 map).
Można się z nimi zapoznać za pośrednictwem katalogu głównego BUW oraz Podręcznego Katalogu CESLA.

W naszych zbiorach znajdują się książki i czasopisma na temat:

• historii, polityki i stosunków międzynarodowych krajów AŁ,
  • ekonomii, gospodarki i globalizacji,
  • zagadnień społecznych, filozofii i psychologii,
  • kultury, sztuki i religii w AŁ,
  • ruchów ludnościowych oraz Polonii w AŁ,
  • publikacje CEPAL i innych instytucji i organizacji amerykańskich i międzyamerykańskich,
  • oraz wiele innych pozycji z różnych dziedzin wiedzy, związanych z krajami AŁ.
Posiadamy także duży zbiór literatury pięknej autorów latynoamerykańskich w języku polskim, hiszpańskim i portugalskim. Dysponujemy również filmami, programami i muzyką na kasetach video oraz płytach CD i DVD.
czytelnia w CESLA

Z naszych zbiorów na miejscu mogą korzystać wszystkie zainteresowane osoby. Wypożyczać mogą studenci wszystkich rodzajów studiów na UW oraz pracownicy UW posiadający kartę BUW uprawniającą do wypożyczeń bądź Elektroniczną Legitymację Studencką aktywowaną jako karta BUW. Szczegółowe zasady korzystania określa Regulamin Biblioteki CESLA.https://uw200.uw.edu.pl/pl/

W bibliotece można nabyć publikacje CESLA (książki i czasopisma). Płatność na miejscu gotówką lub przelewem bankowym (szczegóły w zakładce "Wydawnictwa").

W bibliotece można wykonać kserokopie wybranych materiałów oraz wydruki. Koszt kserokopii formatu A4 wynosi 10 gr, koszt strony wydruku - 30 gr.

GODZINY  OTWARCIA  BIBLIOTEKI
W  ROKU AKADEMICKIM 2016/2017

PONIEDZIAŁEK 10.00-15.00
WTOREK 10.00-15.00

10.00-18.00
CZWARTEK 10.00-15.00
PIĄTEK NIECZYNNE

NIECZYNNE

Telefon bezpośredni: 553-42-14 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

1.02. (śr) Biblioteka otwarta w godz. 10.00-16.00

2.02. (czw) Biblioteka zamknięta

3.02. (pt) Biblioteka otwarta w godz. 11.00-15.00

Pracownicy Biblioteki:

mgr Katarzyna Rossienik-Ciosmak (osoba odpowiedzialna za pracę biblioteki)

mgr Teresa Sońta-Jaroszewicz