CESLA Wydawnictwa
Wydawnictwa PDF Drukuj Email

Działalność wydawnicza jest jednym z podstawowych zadań statutowych Centrum

 

W latach 1989-2016 CESLA wydało ponad 200 tytułów. Publikacje w znacznej mierze ukazują się w ramach następujących Serii Wydawniczych:

  • Studia i Materiały
  • Idee i Ludzie
  • Polska a Świat Iberoamerykański
  • Dokumenty Robocze
  • Myśł Współczesna
  • Pensamiento del CESLA

 

Publikacje można nabyć bezpośrednio w Bibliotece CESLA, płatność na miejscu gotówką

lub po dokonaniu wpłaty na konto:

konto wydawnicze CESLA (.pdf)
Prosimy o dostarczenie osobiście lub przesłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy Biblioteki CESLA: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 CENNIK PUBLIKACJI DOSTĘPNY W FORMACIE .PDF

  do pobrania

tutaj

  
Wskazówki dla autorów

W publikacjach zwartych oraz w wydawnictwach seryjnych CESLA dopuszcza się stosowanie jednego z dwóch systemów powołań, zgodnie z poniższymi wytycznymi. Decyzję o stosowaniu przypisów dolnych (system tradycyjny) lub w tekście (tzw. przypisów harwardzkich) podejmuje autor lub redaktor naukowy tomu.  
 

Przypisy w tekscie.

Przypisy dolne

 

CESLA wydaje również następujące czasopisma: 

 

A-okadka  

Ameryka Łacińska. Kwartalnik analityczno-informacyjny

 

Wydawany od 1993 r. W roku ukazują się 2 numery pojedyncze i 1 podwójny. Jest to periodyk o interdyscyplinarnym charakterze, chociaż główny nacisk położony został na problemy społeczno-gospodarcze krajów Ameryki Łacińskiej.


red. naczelny: Katarzyna Dembicz,
sekretarz  redakcji: Beata Bereza ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )


Prenumerata: Teresa Sońta-Jaroszewicz;  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

   
revista10-okladka  

 

Revista del CESLA

Rocznik wydawany w języku hiszpańskim, pierwszy numer ukazał się w 2000 roku.
Wszystkie numery czasopisma dostępne są on-line: http://redalyc.org

red. naczelny: dr Renata Siuda-Ambroziak ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

skład redakcji: prof. Marcin Gawrycki (stosunki międzynarodowe, nauki polityczne, historia);

dr hab. Bogumiła Lisocka-Jaegermann (geografia, kulturoznawstwo, antropologia);

dr hab. Mariusz Malinowski (socjologia, filozofia społeczna, kulturoznawstwo)
sekretarz redakcji: Beata Bereza ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

 

 

 

 

Zapytania prosimy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. bądź do sekretarza czasopism Pani Beaty Berezy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.